19
lis
2021
Aktualności

Mazda CX-30 – odkryj na nowo to, co Cię napędza

Tej jesieni Mazda CX-30 obchodzi swoje 2 urodziny. Kompaktowy miejski SUV, który posiada najbogatsze standardowe wyposażenie w segmencie, od pierwszych chwil na rynku podbił serca miłośników motoryzacji.

Ekskluzywny design

Już na pierwszy rzut oka Mazda CX-30 zachwyca płynnymi liniami nadwozia i głębią kolorów, które intrygująco kontrastują z terenowymi nadkolami. Elegancka stylistyka utrzymana jest również we wnętrzu samochodu. Tu Mazda jak zwykle pokierowała się filozofią KODO, czyli „mniej znaczy więcej”. Minimalistyczna estetyka, wysokiej jakości materiały i dopracowane detale sprawiają, że przebywanie w przestronnym wnętrzu Mazdy CX-30 odpręża i relaksuje.

Kompaktowe wymiary i przestronne wnętrze

Jako kompaktowy SUV, Mazda CX-30 zaspokaja potrzeby większości użytkowników. Wymiary porównywalne do standardowego hatchback’a umożliwiają swobodne poruszanie się i parkowanie w mieście. Z kolei podwyższone zawieszenie idealnie sprawdzi się w terenie, a wyższa o kilka centymetrów kabina pozwala wygospodarować o wiele więcej miejsca i przestrzeni dla Ciebie, Twoich bliskich i Waszego bagażu.

Przyjemność napędzana technologią Skyactiv

Odkryj bezkompromisowe osiągi jakie dają wydajne silniki wspomagane miękką hybrydą. E-Skyactiv G o mocy 122 lub 150 KM to sprawdzona w praktyce jednostka o wysokim stopniu sprężania. Zapewnia dużą dynamikę i świetne osiągi, a także wydajność paliwową. Wraz z pojawieniem się Mazdy CX-30, debiutował też rewolucyjny silnik e-Skyativ X o mocy 186 KM. Korzysta on z przełomowego systemu Mazdy o nazwie Spark Controlled Compression Ignition (SPCCI).

System samoczynnego zapłonu sterowanego świecą łączy oszczędność paliwa typową dla silnika Diesla z mocą i właściwościami jezdnymi zapewnianymi przez silnik benzynowy. Silnik płynnie przełącza się między konwencjonalnym zapłonem iskrowym, a trybem zapłonu samoczynnego, w którym uboga mieszanka paliwowo-powietrzna jest tak sprężana, by jej spalanie przebiegało jeszcze wydajniej. Dzięki temu E-Skyactiv X natychmiast reaguje na wciśnięcie pedału przyspieszenia, ma wysoką sprawność energetyczną i jest przyjazny dla środowiska.

Najwyższe wyposażenie standardowe w segmencie

Co jeszcze wyróżnia ten samochód na tle konkurencji? Najbogatsze wyposażenie standardowe w segmencie kompaktowych SUV-ów. To oznacza, że już w najtańszej wersji dostaniecie wyposażenie na wysokim poziomie, które w innych markach dostępne jest dopiero w droższych wersjach.

Wyróżnić tu należy zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy  I-ACTIVESENSE. Adaptacyjny układ utrzymywania prędkości, czyli tzw. aktywny tempomat jest niezastąpionym kompanem na długie trasy. Niweluje zmęczenie i zmniejsza ryzyko kolizji, zwłaszcza w przypadku nagłego hamowania samochodu jadącego przed nami. Do kompletu otrzymujemy system wykrywający znużenie kierowcy, system monitorowania martwego pola, czujniki ruchu poprzecznego przy cofaniu oraz system rozpoznawania znaków drogowych. Wszystko to kontrolować możesz nie odrywając wzroku od drogi. Kolorowy wyświetlaczowi head-up wyświetli najważniejsze informacje na przedniej szybie.

Po zmroku lub w deszczu z pewnością docenisz czujniki zmierzchu i deszczu połączone z automatyczną pracą świateł i wycieraczek. O Twoją wygodę, zwłaszcza w pośpiechu zadba też system bezkluczykowego otwierania drzwi i uruchamiania silnika.

Centralny podłokietnik wygodnie podeprze Twoją rękę podczas obsługi skrzyni biegów. Tuż obok znajduje się wielofunkcyjne pokrętło HMI, którym intuicyjnie poruszać się będziesz po multimedialnym systemie rozrywki i łączności Mazda Connect. Z Mazdą CX-30 możesz komunikować się również za pomocą poleceń głosowych. Pozostań w kontakcie ze światem, dzięki możliwości bezprzewodowego połączenia telefonu z komputerem pokładowym.

Do celu poprowadzi Cię wbudowana nawigacja satelitarna. Jednak dla projektantów Mazdy w podróżowaniu bardziej niż cel liczy się sama przyjemność z jazdy. Dlatego w jednym z najnowszych modeli marki Mazda każdy elementy samochodu został dopracowany tak, by zadbać o Twój komfort i bezpieczeństwo. Ty możesz skupić się na tym co najważniejsze – przyjemności prowadzenia.

Rozsiądź się wygodnie i odkryj na nowo to, co Cię napędza. Wypróbuj Mazdę CX-30 w salonie Odyssey. My jesteśmy zachwyceni tym modelem. Jeśli Ty również, skorzystaj z oferty samochodów dostępnych od ręki !

Źródło informacji : mazda.pl

Fotografie: Gwidon Libera

AktualnościCo nowego?

KontaktZapraszamy do kontaktu

All rights reserved 2020 for Odyssey sp. z o.o. created & designed by trendmark