14
mar
2022
Aktualności

Mazda CX-60 – pierwsza hybryda plug-in w marce

Mazda CX-60 – Nowa Królowa

W dzień kobiet swoją premierę miała nowa królowa Mazda CX-60. Zupełnie nowy SUV, będzie największym spośród modeli Mazdy, z najmocniejszym silnikiem 327 KM, który rozpędzi Cię do setki w zaledwie 5,8 s. Nieźle jak na auto o długości 4,75 m, szerokości 1,89 m i wysokości 1,68 m.

Dzięki napędowi typu plug in hybrid, zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi jedynie 1,5 l/100 km, a emisja CO2 wynosi 33 g/km. Tak niski wynik zawdzięczamy silnikowi elektrycznemu, który umożliwia przejechanie dystansu 63 km w trybie napędu czysto elektrycznego, przy prędkościach do 100 km/h.

Wyposażenie

Mazda CX-60 dostępna będzie w 4 poziomach wyposażenia: Prime-Line, Exclusive-Line, Homura i Takumi. Już w standardzie znajdziemy udogodnienia takie jak: automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, cyfrowe zegary, kolorowy ekran centralny o przekątnej 12,3 cala, radio cyfrowe DAB, Bluetooth, bezprzewodowy interfejs Apple CarPlay i Android Auto, nawigacja satelitarna oraz tempomat

Mazda CX-60 w duchu Jinba-Ittai

Jinba Ittai, czyli jedność konia z jeźdźcem, to jedno z haseł przewodnich Mazdy. Kiedy samochód i kierowca są w idealnej harmonii, podróżowanie staje się czystą przyjemnością. Niepowtarzalne wrażenia z jazdy to szereg składowych, nad którymi pracują mistrzowie TAKUMI.

Starannie dopracowany układ kierowniczy, idealnie wyważony środek ciężkości pozwalają czerpać przyjemność z pokonywania każdego zakrętu. Słynne silniki Mazdy, odpowiednio dobrane przełożenia i intuicyjny układ hamowania powodują, że samochód reaguje na naciśnięcia pedałów dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli. Nie bez wpływu na jakość jazdy jest też nienaganna estetyka wnętrza z najwyższej jakości materiałów.

Poczucie jedności z samochodem nie byłoby jednak możliwe bez dostosowania ustawień samochodu tak, aby było Ci wygodnie. Regulacja foteli, kierownicy, lusterek, ustawienia wyświetlacza head-up, odpowiednia temperatura, ulubiona muzyka… Mazda CX-60 zapamięta preferencje 6 osób. Po wejściu do samochodu kamera rozpozna twarz kierowcy i szybko dostosuje personalne ustawienia. Dzięki temu zawsze będziesz podróżować dokładnie tak, jak lubisz.

Imponujący design

Potężna sylwetka, największego w rodzinie SUV-a, rozpoczyna się masywną i długą maską u dołu zwieńczoną „grillem” o przestrzennej strukturze. Charakterystyczne reflektory, opadający do tyłu dach i elegancko ścięty tył. To pierwsze co zobaczysz, patrząc na najnowsze dzieło Mazdy.

We wnętrzu otuli Cię harmonia miękkich naturalnych materiałów dobranych w duchu japońskiej estetyki. Słuch rozpieszczą dźwięki systemu nagłośnienia Bose. Dzięki dokładnego wyciszeniu kabiny nie zmąci ich żaden hałas z zewnątrz. W przestronnej kabinie nawet wysoka osoba rozsiądzie się wygodnie zarówno z przodu, jak i w tylnym rzędzie. Z kolei pojemny bagażnik oferuje 570 l w standardowym ustawieniu siedzeń i aż 172 po złożeniu oparć tylnych siedzeń.

Mazda CX-60 – ruszyła przedsprzedaż

Choć najnowszego modelu nie ma jeszcze w salonach, w dniu premiery ruszyła przedsprzedaż. Auto w wymarzonej konfiguracji można już zamawiać w salonie Odyssey. Pierwsze 60 osób w Polsce, które zamówi Mazdę CX-60 ma gwarancję produkcji w pierwszej kolejności i odbiór auta na początku jesieni 2022. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem i informacjami o modelu na stronie internetowej.

Źródło: mazda.pl, auto-świat.pl. auto-dziennik.pl

Zdjęcia: Portal Prasowy Mazda

AktualnościCo nowego?

KontaktZapraszamy do kontaktu

All rights reserved 2020 for Odyssey sp. z o.o. created & designed by trendmark