27
cze
2022
Aktualności

Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska 2022

W miniony weekend rozpoczęła się druga edycja regat Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska 2022. W tym sezonie w regatach startuje aż 12 Załóg, czyli niemal dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku! Odyssey Sailing Club reprezentowały aż 3 załogi.

Podczas upalnego weekendu odbyło się 16 wyścigów w wymagających warunkach wiatrowych. W sobotę mocno wiało, co było ogromnym wyzwaniem zwłaszcza na kursach pełnych pod genakerami. W wielu sytuacjach żeglarze mieli kłopoty z okiełznaniem tych ogromnych, barwnych żagli. Drugiego dnia wiało już lżej, ale i tak na wodzie działo się dużo. Pogoda sprzyjała, a zmaganiom przyglądały setki plażowiczów i gości Hotelu 500.

Załogi Odyssey Sailing Club dzielnie walczyły, za co serdecznie dziękujemy naszym klubowiczom. Ostatecznie udało się zająć środkowe miejsca w rankingu. Cały czas jednak szlifujemy nasze umiejętności i jesteśmy przekonani, że robimy postępy. Najważniejsze, że wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili!

Poniżej prezentujemy wyniki I Rundy Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska 2022:

Wyniki

  1. Legia Schools 10 pkt.

  2. Trójka – Program 3 11

  3. Auto Podlasie Sailing Team 11

  4. Wojskowa Akademia Techniczna 16

  5. Odyssey Sailing Club 2 23

  6. Odyssey Sailing Club 3 23

  7. Odyssey Sailing Club 1 24

  8. „Drift” Sailing Team 25

  9. Warszawskie Towarzystwo Regatowe 29

10. Star Telekom Racing 29

11. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell 32

12. FRAM 37

Prezes Mazda Odyssey Radosław Sternicki prowadzący załogę Odyssey 1 zabrał głos podczas ceremonii zakończenia zawodów. Uroczystość odbyła się na molo Hotelu 500. – Kiedy Kuba Pawluk zgłosił do mnie z pomysłem organizacji Warszawskiej Ligi Żeglarskiej zdecydowaliśmy się wesprzeć te regaty i jak widać, kontynuujemy współpracę również w tym sezonie. W ubiegłym roku mieliśmy siedem załóg, w tym roku mamy załóg dwanaście. Uważam, że wynika to dobrego progresu, Warszawska Liga Żeglarska się rozwija i idzie w dobrym kierunku.

Z niecierpliwością czekamy kolejnych spotkań pod żaglami. Przed nami kolejne 3 rundy i okazje do świetnej zabawy oraz sportowej rywalizacji:

Harmonogram

1 Runda: 25 – 26 czerwca

Runda: 23 – 24 lipca

3 Runda: 20 – 21 sierpnia

Runda (finał): 10 – 11 września

Przypominamy, że Mazda Odyssey jest głównym sponsorem regat organizowanych przez Sailing Legia. Regaty wspieramy również jako Odyssey Dealer Group. Dziękujemy organizatorom, wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim klubowiczom Odyssey Sailing Club, którzy reprezentują nas tak licznie! Do zobaczenia podczas 2 Rundy w lipcu!

default

AktualnościCo nowego?

KontaktZapraszamy do kontaktu

All rights reserved 2020 for Odyssey sp. z o.o. created & designed by trendmark