19
maj
2023
Aktualności

Nissan Odyssey partnerem Polskiej Ligi Żeglarskiej 2023

Rozpoczynamy kolejny sezon Polskiej Ligi Żeglarskiej, który wspieramy zarówno jako Nissan Odyssey jak i Odyssey Dealer Group już po raz trzeci! Do dyspozycji organizatorów trafiają 2 flagowe modele: nowy Nissan X-Trai z napędem e-POWER i kultowy Nissan Qashqai.

Polska Liga Żeglarska to zdecydowanie najbardziej widowiskowa i najlepiej rozwijająca się żeglarska inicjatywa sportowa w naszym kraju. Organizator dostarcza 9 identycznych jachtów klasy RS. Załogi startują na tych jachtach w formule przesiadkowej tzn. zmieniają jachty prawie w każdym wyścigu co wyrównuje szanse – o zwycięstwie decydują umiejętności żeglarskie, a nie sprzęt.

Rozgrywki odbywają się aktualnie na trzech poziomach: Ekstraklasa – 18 klubów/załóg, I Liga – 18 klubów/załóg i II Liga 11 klubów/załóg. Jako załoga Odyssey Sailing Club startujemy nieprzerwanie od 2018 roku. W tym roku Zobaczycie nas w 1 Lidze, która startuje 27-28 maja.

Z kolei jutro startują pierwsze rozgrywki sezonu Ekstraklasy 2023 (to już 9-ty sezon!). Tu rywalizacja jak co roku z pewnością będzie zacięta. do ścisłego grona typowanych do zwycięstwa wymieniany jest zespół 3 krotnych triumfatorów Ligi czyli YKP Gdynia pod przewodnictwem Rafała Sawickiego. Obok nich załoga Igora Tarasiuka z Yacht Club Gdańsk i Kuby Pawluka z Sailing Legia Warszawa – medaliści Mistrzostw Polski w sezonach 2021 i 2022. Czy w sezonie 2023 utrzymają swoje pozycje na podium?

Relację na żywo można będzie oglądać na kanale TV Sportklub oraz na Youtubie na Sportowym Kanale Żeglarskim OCS https://youtube.com/@kanalzeglarski

Kibice będą mogli też śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na żywo na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2023.sapsailing.com

Kibicujcie z nami!

AktualnościCo nowego?

KontaktZapraszamy do kontaktu

All rights reserved 2020 for Odyssey sp. z o.o. created & designed by trendmark