05
mar
2021
Aktualności

Nowa Kia Sorento seryjnym zdobywcą nagród!

Nowa Kia Sorento od swojej premiery zdobywa wielkie uznanie i wiele nagród w prestiżowych plebiscytach motoryzacyjnych. Poniżej wspominamy o kilku najważniejszych.

Kia Sorento zwycięża w kategorii „Duży SUV” w plebiscycie Auto Świat Moto Awards 2020

Najlepsze samochody minionego roku wybrane zostały przez czytelników tygodnika Auto Świat  

W plebiscycie oddano łącznie blisko 140 tysięcy głosów

Poznaliśmy wyniki plebiscytu Moto Awards 2020, w którym czytelnicy tygodnika Auto Świat oddali głosy na swoich faworytów w 9 różnych kategoriach. Po zliczeniu wszystkich głosów redakcja przyznała wyróżnienia najlepszym samochodom ostatnich 12 miesięcy. W kategorii „Duży SUV” zwyciężyła Kia Sorento. Kia Sorento pokonała BMW X6 (miejsce 2) oraz Mercedesa GLE Coupe (miejsce 3).

W plebiscycie „Auto Świat Moto Awards 2020” nominowanych było w sumie 59 samochodów w 9 różnych kategoriach. Były to nowe modele, które już weszły na rynek lub zostały oficjalnie zaprezentowane w wersjach produkcyjnych do 15 listopada 2020 roku.  Czytelnicy oddali głosy na swoich faworytów na stronie internetowej autoswiat.pl. W sumie formularz głosowania został wyświetlony ponad milion siedemset siedemdziesiąt tysięcy razy. Nominowane samochody zebrały łącznie blisko 140 tys. głosów. Nagrody wręczono podczas gali online.

„Cieszymy się z każdego otrzymanego wyróżnienia, ale uznanie wyrażone przez internautów i czytelników oraz naszych obecnych i przyszłych klientów jest jeszcze bardziej dla nas satysfakcjonujące. Jesteśmy dumni z tej nagrody widząc, jak wiele osób uważa nowe Sorento za najlepsze w swojej klasie. W tym trudnym dla wszystkich minionym roku, nie zabrakło wielu interesujących premier samochodów. Tym bardziej cieszymy się, że w gąszczu nowości czytelnicy potwierdzili, że Sorento jest  niezwykle przestronnym, wszechstronnym i komfortowym SUV-em dla 7 pasażerów dostępnym z wydajnymi napędami hybrydowymi. W dodatku nowoczesny design idzie tutaj w parze z zaawansowaną technologią” – powiedziała Monika Krzesak, PR Manager Kia Motors Polska.

Nowa Kia Sorento zdobywa tytuł „Samochodu Roku 2021” w kategorii „Duże SUV-y” w plebiscycie magazynu What Car?

Nowe Sorento doceniono za niskie zużycie paliwa, dynamikę jazdy i bardzo bogate wyposażenie seryjne

To kolejne wyróżnienie flagowego SUV-a marki Kia od czasu jego debiutu w 2020 roku

Nowy rok dla nowego Sorento zaczął się znakomicie. Flagowy SUV marki Kia zdobył tytuł „Samochodu Roku 2021” w kategorii „Duże SUV-y” w plebiscycie magazynu What Car?

W tegorocznej edycji plebiscytu konkurencja w kategorii dużych SUV-ów była wyjątkowo silna. Jury nagrodziło Sorento za imponująco niskie zużycie paliwa, wysoką dynamikę jazdy, bardzo bogate wyposażenie seryjne i wyjątkowo staranną jakość wykonania.

Wersją, którą testowali jurorzy konkursu organizowanego przez magazyn What Car? była 1.6 T-GDi Hybrid w brytyjskiej specyfikacji „2”. Standard wyposażenia Sorento w tej wersji obejmuje, między innymi, kamerę cofania, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i automatycznego dostosowywania prędkości do obowiązującego ograniczenia oraz system automatycznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów, pieszych i rowerzystów oraz asystentem skrętu w lewo na skrzyżowaniach.

Steve Huntingford, redaktor magazynu What Car?, powiedział: „Hybrydowa technologia Sorento łączy niskie zużycie paliwa w warunkach rzeczywistej eksploatacji ze stosunkowo niską emisją CO2. Jednocześnie duży SUV zapewnia wysoki komfort podróżowania i dobrą precyzję prowadzenia. Razem z estetycznie wykonanym i bogato wyposażonym wnętrzem oraz na tyle wysoką pozycją za kierownicą, że nawet kierowcy samochodów ciężarowych poczują się zazdrośni, Sorento to wyjątkowo wszechstronny samochód. Do tego w pakiecie z wyjątkową gwarancją producenta na długich siedem lat”.

Won-Jeong, Prezes Kia Motors Europe, powiedział: „Otrzymywanie nagród za produkowane przez nas samochody zawsze jest wielkim zaszczytem. Zwłaszcza jeśli są to wyróżnienia przyznawane przez znane i cenione magazyny, jak What Car?. Sorento czwartej generacji to auto, z którego jesteśmy bardzo dumni. Także dlatego, że po raz pierwszy flagowy SUV marki Kia jest oferowany ze zelektryfikowanym zespołem napędowym”.

Nowa Kia Sorento jest na europejskim rynku dopiero od niedawna, ale już odgrywa ważną rolę w sprzedaży. Flagowy SUV marki Kia zdobył również tytuł „Samochodu Roku” w brytyjskim plebiscycie Carbuyer 2021.

Nowe Sorento jest dostępne z hybrydowym zespołem napędowym, napędem hybrydowym typu plug-in oraz z silnikiem wysokoprężnym do wyboru. Wszystkie modele marki Kia są oferowane w Europie z siedmioletnią gwarancją producenta (lub do przebiegu 150.000 kilometrów).

Kia Sorento zdobywa tytuł Car of The Year Polska

Poznaliśmy zwycięzcę polskiej edycji konkursu Car of the Year 2021. Za najlepsze auto roku uznana została Kia Sorento. Tak zdecydowało jury składające się z 21 doświadczonych polskich dziennikarzy, zawodowo zajmujących się motoryzacją i testowaniem samochodów. Warte podkreślenia jest, że Kia może po raz kolejny cieszyć się ze zwycięstwa, gdyż przed rokiem tytuł Samochodu Roku zdobyła Kia XCeed.

Druga edycja Plebiscytu COTY Polska została rozstrzygnięta. Zdecydowanym triumfatorem tegorocznej edycji i najlepszym samochodem wprowadzonym na rynek w ciągu ostatniego roku okazała się Kia Sorento. To właśnie ten model wyraźnie wyprzedził konkurentów, zebrał najwięcej punktów i tym samym zdobył tytuł Car of the Year Polska 2021.

Zasada głosowania była prosta. Każdy z 21 jurorów miał do rozdzielenia 20 punktów a najlepszemu wybranemu modelowi mógł przyznać maksymalnie 10 punktów, przy czym punkty musiały zostać przydzielone minimum trzem samochodom. Po rozdysponowaniu w sumie 420 punktów kolejność finalistów wyglądała następująco:

1. Kia Sorento            117 pkt.
2. Toyota Yaris            84 pkt.

3. Volkswagen ID3      76 pkt.

4. Skoda Octavia          72 pkt.

5. Porsche Taycan        71 pkt.

Nowa Kia Sorento otrzymała nagrodę „Das Goldene Lenkrad 2020” (Złota Kierownica 2020). Prestiżowa niemiecka nagroda jest przyznawana co roku przez dziennikarzy magazynów Auto Bild i Bild am Sonntag.

Najpierw, głosami czytelników obydwu magazynów, flagowy SUV marki Kia awansował do finału w kategorii „Duże SUV-y”. Następnie, nowe hybrydowe Sorento czwartej generacji wygrało w głosowaniu 18-osobowego jury, składającego się z ekspertów. Ostatnia część konkursu polegała na teście, który miał miejsce na torze Lausitzring, należącym do DEKRY. Nowa Kia Sorento zdobyła najwięcej punktów w swojej kategorii, zwyciężając z dwoma finalistami – Astonem Martinem DBX i BMW X6. Wyniki testu opublikowano w AUTO BILD numer 45/2020.

Tom Drechsler – szef magazynu AUTO BILD i redaktor naczelny magazynów motoryzacyjnych, należących do grupy BILD – powiedział „Już poprzednie Sorento było dobre, ale nowe podnosi poprzeczkę znacznie wyżej. Samochód jeździ tak dobrze, jak wygląda. Jest przy tym bardzo przestronny, ma sporo przemyślanych detali we wnętrzu, może być sterowany głosowo i seryjnie jest wyposażony w pakiet zaawansowanych systemów bezpieczeństwa – dzięki temu nowe Sorento potrafi sprostać każdemu wyzwaniu. To nie tylko moja opinia, ale całego jury. Gratulujemy zasłużonego tytułu „Złota kierownica 2020!”.

Podczas wirtualnej gali redakcja Moto.pl wręczyła nagrody najlepszym samochodom 2020 roku. Co ważne, wyróżnienia przyznawane były nie tylko przez dziennikarzy i ekspertów branżowych, ale też przez czytelników, którzy przez dwa miesiące oddawali głosy na samochody nominowane w kategorii głównej i w 11 kategoriach specjalnych. Kia Sorento zdobyła tytuł Samochodu Roku w kategorii „Samochód Uniwersalny”.

Źródło informacji i zdjęć: biuro prasowe Kia Polska sp. z o.o. www.kia.com

AktualnościCo nowego?

KontaktZapraszamy do kontaktu

All rights reserved 2020 for Odyssey sp. z o.o. created & designed by trendmark