11
cze
2021
Aktualności

Nowy Fiat 500 – podwójnie nagrodzony „Samochód Roku 2021”

Brytyjski Magazyn „What Car?” w ramach konkursu „Samochód Roku 2021” przyznał Nowemu Fiatowi 500 pierwszą nagrodę w kategoriach „Kabriolet Roku” oraz „Najlepszy, Mały, Elektryczny Samochód Miejski”. W ocenie brano pod uwagę aspekty takie jak: właściwości jezdne, styl, zasięg, cena i wnętrze. Po raz pierwszy w historii nagroda „Kabriolet Roku” trafiła do „elektryka”.

Cichy i ekologiczny elektryczny Fiat 500 jest niezwykle zwrotnym samochodem, umożliwiającym swobodne manewrowanie w zatłoczonych centrach miast. A jego zasięg, lepszy niż w przypadku bezpośredniej konkurencji, pozwala wybrać się także w dłuższą podróż. Dzięki akumulatorom litowo-jonowym o pojemności do 42 kWh elektryczną „500” można przejechać do 320 km w cyklu mieszanym (WLTP).

Dzięki funkcji szybkiego ładowania prądem o mocy do 85 kW , wystarczy zaledwie 5 minut, aby zgromadzić energię pozwalającą na pokonanie 50 km. Z kolei to pokrywa dzienne zapotrzebowanie większości kierowców. Szybka ładowarka naładuje akumulator do 80% w zaledwie 35 minut. Dodatkowo można dokupić stację ładowania easyWallbox, którą podłączymy do domowego gniazdka.

Prestiżowe wyróżnienie magazynu „What Car?” wzbogaca liczną kolekcję nagród nowej 500, wśród których są już tytuły „Green Car”, przyznany przez „French Automobile Awards 2020”, oraz „Car of the Year and Best Small Electric Car”, przyznany przez „DrivingElectric” – specjalistyczną brytyjską witrynę internetową. Oprócz powyższych prestiżowych wyróżnień, nowy model zdobył również nagrody „Best Design 2020”, przyznawaną przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport”, oraz „Best Design Concept” w renomowanym międzynarodowym konkursie „Red Dot Design Awards”.

W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od momentu wprowadzenia na rynek nowej 500 sprzedano ponad 10 000 egzemplarzy w Europie, stając się w grudniu numerem 1 na włoskim rynku samochodów elektrycznych.

Źródło zdjęć i informacji: fiat.pl

AktualnościCo nowego?

KontaktZapraszamy do kontaktu

All rights reserved 2020 for Odyssey sp. z o.o. created & designed by trendmark