30
maj
2023
Aktualności

Polska Liga Żeglarska 2023

Polska Liga Żeglarska 2023 oficjalnie rozpoczęta. W ostatnich tygodniach miały miejsce pierwsze spotkania Ekstraklasy, 1 Ligi i 2 Ligi w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Wraz z marką Nissan wspieramy tę największą krajową imprezę żeglarską, której zwycięzcy otrzymują nominację do startu w Sailing Champions League!

Wydarzenia na 3 poziomach zaawansowania opisać można w kilku słowach: dużo emocji, ostra rywalizacja świetnych sportowców, zmienne i wymagające warunki żeglarskie czyli po prostu słowem dużo adrenaliny i świetnej zabawy.

W każdej z Lig na 9 jachtach RS zapewnianych przez organizatora ściga się po 18 załóg. Regaty odbywają się w formacie przesiadkowym, dzięki czemu wyniki wyścigów zależne są wyłącznie od umiejętności zawodników. A tych żadnemu uczestnikowi Polskiej Ligi Żeglarskiej nie brakuje!

Widowiskowe regaty odbywają się w tym roku w Sopocie, Gdyni, Olsztynie i Sztynorcie. Każda runda emitowana jest na żywo na OSC Kanał Żeglarski na YouTube, aktualne pozycje jachtów i wyniki, dostępne są na bieżąco na kanale SAP Sailing, a pięknymi ujęciami z wody i podsumowaniami organizator dzieli się z kibicami w mediach społecznościowych.

W weekend 27-28 maja odbyła się pierwsza runda regat 1 Ligi w której wśród 18 załóg, startuje również reprezentacja Odyssey Sailng Club. Jesteśmy bardzo dumni, bo po 14 wyczerpujących wyścigach nasza drużyna zdobyła świetne 6 miejsce!

Wielkie brawa dla:

Aleksander Sternicki – dziobowy

Bartosz Sadowski – trymer foka, pit

Jacek Turczynowicz – trymer grota, genakera, taktyk

Radosław Sternicki – sternik

Trzymajcie kciuki za kolejne etapy regat i naszą załogę!

Tymczasem gratulujemy wszystkim zawodnikom wytrwałej walki i dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje! Organizatorom dziękujemy za ogrom pracy, włożonej w tworzenie imprezy na najwyższym poziomie. Do zobaczenia!

AktualnościCo nowego?

KontaktZapraszamy do kontaktu

All rights reserved 2020 for Odyssey sp. z o.o. created & designed by trendmark