28
wrz
2021
Aktualności

Żeglarskie finały na Zalewie Zegrzyńskim

W weekend 25-26 września rozegrały się żeglarskie finały na Zalewie Zegrzyńskim. Choć nasza firma biznesowo związana jest wyłącznie z motoryzacją, sercem blisko nam także do łopotu żagli. Dlatego powstał nasz klub żeglarski Odyssey Sailing Club. Z tego powodu również postanowiliśmy wspierać jako Odyssey Dealer Group ciekawe żeglarskie inicjatywy.

Wraz z marką Mazda zaangażowaliśmy się w zupełnie nowy projekt jakim jest Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska – cykl regatowy zainicjowany i organizowany przez Sailing Legia.

Z kolei jako Nissan Odyssey zostaliśmy jednym z głównych sponsorów jednej z największych imprez żeglarskich w Polsce – Polskiej Ligi Żeglarskiej. PLŻ organizuje dwa cykle regatowe: 1 Ligę i Ekstraklasę. Cztery najlepsze zespoły wyłonione podczas rozgrywek otrzymują możliwość startu w Sailing Champions League.

Relacje z imprez

Regaty odbywały się po dwóch przeciwległych stronach Zalewu Zegrzyńskiego. W Zegrzu Północnym w jednostce Sztorm Grupy odbył się Finał 1 Ligi, gdzie byliśmy obecni przy naszym stoisku sponsorskim wraz z samochodami Nissan. Uczestnicy regat i kibice mieli okazję przetestować nasze najpopularniejsze modele – eleganckiego Nissana X-Trail, zupełnie nowego Nissana Qashqai oraz 100% elektrycznego Nissana Leaf.

W Zegrzu Południowym w bazie Sailing Legia odbyła się Finałowa Runda Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska. Jako sponsor tytularny zaangażowaliśmy się w imprezę również z naszym klubem żeglarskim Odyssey Sailing Club w liczbie aż 3 załóg! Tu chcieliśmy serdecznie podziękować naszym klubowiczom za tak liczną reprezentację naszego klubu. Odyssey Sailing Club obecny był nie tylko na wodzie, ale i na lądzie, gdzie klubowicze kibicowali zawodnikom i cieszyli się żeglarską atmosferą. Wszyscy obecni mieli możliwość wypróbowania 4 różnych modeli Mazda: potężnego SUVa – Mazdę CX-5, eleganckiego miejskiego SUVa – Mazdę CX-30, elektryczną Mazdę MX-30 i kultowego roadstera – Mazdę MX-5. Przygotowaliśmy dla zainteresowanych specjalną trasę widokową, na której mogli testować nasze samochody.

Same regaty okazały się sporym wyzwaniem z powodu trudnych warunków pogodowych. W sobotę chłód, ołowiane chmury, przelotne deszcze. Wiatr w porywach do 7 stopni w skali Beauforta. Warunki iście morskie jak na Zalew Zegrzyński! Tak silny wiatr okazał się nie lada wyzwaniem dla zawodników, szczególnie dla mniej doświadczonych załóg. Zegrze wrzało od emocji! Załogi dały z siebie wszystko i zakończyły sobotnie zmagania zmęczone, ale szczęśliwe.

Z kolei w niedzielę wszystko się zmieniło. Wyszło piękne słońce, ale zabrakło wiatru. Z tego powodu 1 Liga zdecydowała się odwołać niedzielne regaty. Ostateczne wyniki podsumowano na podstawie sobotnich. Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska postanowiła jednak zawalczyć o kilka wyścigów, nawet przy znikomym wietrze. Udało się rozegrać cztery krótkie, za to bardzo intensywne starcia. Okazuje się, że żeglowanie przy znikomym wietrze wymaga nie mniejszych umiejętności niż przy wichurze!

Wyniki

Żeglarskie finały na Zalewie Zegrzyńskim dobiegły końca. Na podium 1 Ligi stanęły załogi: AZS WAT Warszawa, Sol Voltage AZS AWFiS Gdańsk oraz YKP Szczecin. Z kolei zwycięska trójka Mazda Odyssey Warszawska Liga Żeglarska to: Legia Schools, Wojskowa Akademia Techniczna i Sportowa Trójka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom regat ukończenia tegorocznych zmagań na wodzie oraz wypracowanych miejsc w rankingu. Dziękujemy organizatorom Sailing Legia i Polska Liga Żeglarska za umożliwienie nam wszystkim przeżywania wspaniałych żeglarskich emocji, rozwijania umiejętności i doświadczania niezwykłej, pełnej pozytywnej energii atmosfery.

Do zobaczenia w kolejnym sezonie!

AktualnościCo nowego?

KontaktZapraszamy do kontaktu

All rights reserved 2020 for Odyssey sp. z o.o. created & designed by trendmark