08
mar
2022
Aktualności

Poznaj Kię EV6 w salonie Odyssey

Nie ulega wątpliwości, że znajdujemy się dziś w przełomowym punkcie motoryzacji. Nadeszła era elektryfikacji. Ostatnie i najbliższe lata to czas wielkich premier. Większość marek włącza do swojej gamy hybrydowe i w pełni elektryczne modele. Bardzo dynamicznie rozwija się w tym obszarze Kia, która w 2021 roku zaprezentowała zupełnie nowy w pełni elektryczny model EV6, okrzyknięty niedawno Samochodem Roku 2022.

Rewolucyjny Elektryk

EV6 swoją premierą zrobiła nieco hałasu. W prasie motoryzacyjnej można było wyczytać mnóstwo pozytywnych opinii na temat innowacyjności modelu oraz że wyróżnia się na tle konkurencji. Jest to propozycja, obok której nie da się przejść obojętnie.

Zasięg do 510 km, imponująca moc, ekspresowe ładowanie. To trzy podstawowe zalety. W następnej kolejności docenimy zaawansowane technologie zwiększające bezpieczeństwo i komfort prowadzenia. Przestronność, design i solidną przestrzeń bagażową. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Po pierwsze, po drugie i po trzecie… BEZPIECZEŃSTWO

Jak informuje producent:
Dla nas Twoje bezpieczeństwo jest na pierwszym, drugim i trzecim miejscu. Dlatego wprowadziliśmy nową generację nowoczesnych systemów Kia, opracowanych z myślą o wspieraniu kierowcy. Dzięki nim jazda EV6 jest przyjemna i o wiele mniej stresująca”.

Nie sposób zaprzeczyć, że bezpieczeństwo jest priorytetem, dlatego w dzisiejszym wpisie skupimy się na tym temacie.

Już w standardowej wersji Kia EV6 oferuje przednie i tylne światła w technologii LED. System inteligentnego oświetlenia przedniego wykrywa jadące z naprzeciwka samochody i automatycznie dostosowuje światła drogowe, aby zapewnić jak najlepszą widoczność, nie oślepiając przy tym pozostałych użytkowników drogi. Lepsza widoczność – bezpieczniejsza jazda.

Zastęp asystentów w Kia EV6

Podczas każdej podróży najnowszym elektrykiem Kia, towarzyszyć Ci będzie zastęp asystentów.

Asystent jazdy po autostradzie posiada aktywny tempomat zasilany danymi z nawigacji. Utrzymuje on samochód na środku pasa ruchu oraz dostosowuje prędkość tak, aby zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego nas samochodu. Na podstawie danych nawigacji dostosowuje prędkość przed wejściem w zakręt, tak aby pokonać go bezpiecznie i bez niespodzianek.

Asystent martwego pola monitoruje i ostrzega przed zagrożeniami, których nie widzisz, a gdy wykryje ryzyko kolizji, wspomoże Cię w hamowaniu. Dodatkowo, kiedy włączysz kierunkowskaz, na ekranie automatycznie pojawi się podgląd z kamery monitorującej martwe pole. To tak, jakbyś dostał trzecie oko!

Asystent wykrywania ruchu poprzecznego podczas cofania. Kiedy wyjeżdżasz tyłem z miejsca parkingu, garażu, bramy lub innego miejsca o ograniczonej widoczności zawsze istnieje ryzyko kolizji. Czujniki EV6 wykryją zarówno samochody, jak i pieszych poruszających się poza Twoim polem widzenia, a zaawansowane systemy ostrzegą Cię o niebezpieczeństwie lub w razie konieczności uruchomią autonomiczne hamowanie.

Asystent zdalnego parkowania to już luksus, o jakim rzadko się słyszy. Kią EV6 wyjedziesz z ciasnego miejsca parkingowego bez wsiadania do samochodu, sterując nim zdalnie za pomocą kluczyka. Analogicznie możesz zaparkować. Jeśli cokolwiek stanie na drodze samochodu, zahamuje od do czasu, usunięcia przeszkody.

System autonomicznego hamowania to kolejne ułatwienie, które wspomaga Cię w efektywnym zahamowaniu na czas, aby uniknąć kolizji z samochodami, rowerami lub pieszymi.

Jakie wrażenie Kia EV6 zrobi na Tobie?

Oprócz szeregu technologii zwiększających to, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo, Kia EV6 oferuje Ci udogodnienia takie jak ładowarka indukcyjna w podłokietniku, klimatyzacja automatyczna z dodatkowymi nawiewami dla pasażerów tylnych siedzeń, odgrzewana tylna kanapa, wentylowane fotele przednie, regulowane elektrycznie z funkcją regulacji odcinka lędźwiowego, funkcja pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek zewnętrznych i wiele innych.

Reasumując, Kia EV6 jest samochodem niezwykle atrakcyjnym, nowoczesnym, wygodnym i bezpiecznym. Zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy i jest w pełni elektryczna. Jakie wrażenie zrobi na Tobie? Przekonaj się podczas jazdy testowej w naszym salonie. Czekamy na Ciebie!

AktualnościCo nowego?

KontaktZapraszamy do kontaktu

All rights reserved 2020 for Odyssey sp. z o.o. created & designed by trendmark